Болди отбелязва в регулация и дузпи, когато Уайлд победи Флеймс 3-2
AP News | 2023-12-15 | 06:16:19

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Матс Зукарело и Мат Болди отбелязаха при дузпата, за да повишат Минесота Уайлд над Калгари Флеймс с 3-2 в четвъртък вечер.

Болди и Марко Роси отбелязаха в регулацията за Минесота, който сега е 6-2, откакто Джон Хайнс пое треньор на Дийн Евасън. Филип Густавсон спря 36 удара във вратата на Уайлд.

Йегор Шарангович и Блейк Коулман отбелязаха, докато Дан Владар направи 30 спасявания за Пламъците, които са 1-5-1 в последните си седем мача.

Шарангович също отбеляза гол при дузпите, но Густавсон спря Назем Кадри като четвърти стрелец, за да запази победата.

Болди има седем гола и две асистенции в осемте мача, откакто Хайнс пое контрола. Той вкара осмия си гол за сезона през първия период, след като шайбата се освободи след битка по дъските.

Шарангович е в собствената си голова серия, отбелязвайки за четвърти пореден мач. Той вкара в силовата игра във второто, като отбеляза лесен гол след пас през гънката на Елиас Линдхолм.

Шарангович има пет гола в последните четири мача.

Калгари поведе в третия, когато пасът на Коулман към Шарангович излезе от скейта на защитника Брок Фабер и влезе във вратата. Коулман бе приписан с деветия си гол за сезона и това беше шестият гол от играчи за сезона за Flames, който е третият по брой в НХЛ.

Но Минесота отговори само 45 секунди по-късно, когато Роси стреля дълго отскок от Владар, за да вкара за втори пореден мач. Роси има 10 гола, което е на второ място след Конър Бедард сред новобранците в НХЛ.

И на двата отбора липсваха важни части от защитното им ядро.

Минесота постави Джонас Бродин в резерва за дългосрочни травми ден по-рано с нараняване на горната част на тялото, а капитанът Джаред Спърджън беше задържан с нараняване на долната част на тялото. Бродин беше видян на снимки в социалните медии с гипс на дясната китка/ръка на отборна функция. Спърджън се счита за ден за ден.

Крис Танев, помощник-капитан на Калгари, пропусна втория си пореден мач заради контузия в горната част на тялото и се счита за ден за ден. Отборът все още е без вратаря Джейкъб Маркстрьом, който пропусна седмия си пореден мач заради фрактура на пръста.

Flames: Завръщане у дома срещу Tampa Bay в събота.

Wild: Домакин на Vancouver Canucks в събота.